Ziņas

2017.09.14

Par dokumentu izskatīšanas termiņu pagarināšanu LR UR

Lasīt vairāk >>

2016.04.17

LATVIJAS SIA UN AS PAMATKAPITĀLA DENOMINĀCIJA EIRO

Lasīt vairāk >> Visas ziņas

LATVIJAS SIA UN AS PAMATKAPITĀLA DENOMINĀCIJA EIRO 2016.04.17

Saskaņā ar pārejas noteikumu pie LR Komerclikuma noteikumiem, visām kapitālsabiedrībām (SIA, AS) līdz 2016.gada 30.jūnijam ir jāveic pamatkapitāla pārreģistrācija no latiem uz eiro (pamatkapitāla denominācija), un attiecīgos grozījumus iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Tie, kuri nav paspējuši to izdarīt, uzdod jautājumu: «Kas būs, ja mēs to neizdarīsim?» Mēs vēlamies izskaidrot šo situāciju. Nekādas drakoniskas sankcijas par šī termiņa neievērošanu nav paredzētas. Turklāt, ja komersants savlaicīgi neiesniegs pieteikumu kapitāla denominācijai, Uzņēmumu reģistrs pats automātiski pārrēķinās kapitālu eiro. Taču nepieciešams atzīmēt, ka matemātiskais pārrēķins vēl nenozīmē denomināciju Komerclikuma izpratnē un neatbrīvo no tās īstenošanas.

SIA un AS būs pienākums vienlaicīgi ar citiem grozījumiem komercreģistra ierakstos, iesniegt arī pieteikumu par pamatkapitāla denomināciju. Turklāt no 2016.gada 1.jūlija šīs procedūras izmaksās dārgāk. Izskatīsim to detalizētāk.

Līdz 2016.gada 30.jūnijam attiecībā izmaksām, kas saistītas ar kapitāla denomināciju spēkā ir atvieglojumi, kā arī pats process ir būtiski vienkāršots (lēmuma pieņemšana ar vienkāršu balsu vairākumu, atbrīvošana no valsts nodevas un maksas par publikāciju oficiālā preses izdevumā «Latvijas Vēstnesis», atbrīvošana no nepieciešamības notariāli apliecināt parakstus uz dokumentiem (ar dažiem izņēmumiem), kas iesniedzami Uzņēmumu reģistrā).

Tas nozīmē, ka no 2016.gada 1.jūlija pie kapitāla denominācijas vairs nebūs iespējas izmantot augstākminētos atvieglojumus un nāksies rēķināties ar to, ka tiks piemērota valsts nodeva un maksa par publikāciju. Iesniedzamo dokumentu vienai daļai būs nepieciešama parakstu apliecināšana pie zvērinātā notāra/komercreģistra amatpersonu apliecinājums, vai tiem jābūt parakstītiem ar elektronisko parakstu, kas novedīs pie denominācijas procedūras būtiskas padārdzināšanās.

Dokumenti, kurus jāiesniedz Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā:

–        Pieteikums.

–        Izraksts no dalībnieku (akcionāru) sapulces protokola vai dalībnieka lēmuma – paraksti pēc 01.07.2016.g. būs jāapliecina notariāli.

–        Statūtu grozījumu teksts.

–        Statūtu jaunā redakcija – parakstus pēc 01.07.2016.g. būs jāapliecina notariāli.

–        SIA iesniedz arī dalībnieku reģistra nodalījumu – parakstus pēc 01.07.2016.g. būs jāapliecina notariāli.

Attiecīgi šobrīd denominācijas process nemaksā neko! Vienīgais izņēmums – gadījumā, ja tiek iesniegts dalībnieku reģistra nodalījums №.1, tad nepieciešams valdes locekļa paraksta apliecinājums uz tā. Savukārt, pēc 2016.gada 1.jūlija izdevumi manāmi pieaugs – tiks piemērota valsts nodeva 42,69 eiro, maksa par publikāciju «Latvijas Vēstnesī» maksās 9,25 eiro. Tāpat būs nepieciešams apliecināt parakstus uz trīs dokumentiem, kas jāiesniedz Uzņēmumu reģistrā (tie ir norādīti augstākminētā uzskaitījumā), kas izmaksās ne mazāk par 61,54 eiro pie jebkura zvērinātā notāra, atkarībā no apliecināmo parakstu skaita. Tādējādi, iesniedzot dokumentus par pamatkapitāla denomināciju līdz 30.jūnijam, ekonomija sastādīs no 73 eiro un vairāk, atkarībā no situācijas (no reģistrācijas dokumentu aktualitātes, no parakstītāju skaita utt.).

Ja Jūs vēl neesat paspējis īstenot pamatkapitāla denomināciju savā uzņēmumā, aicinām Jūs to neatlikt uz pēdējo brīdi – tas ļaus Jums ietaupīt laiku un resursus!

← Atpakaļ

Copyright 2011 "BF.LV" SIA. Email: mailbf@bf.lv